Redukcja tkanki tłuszczowej


Redukcja tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza jest zabiegiem polegającym na poddaniu komórek tłuszczowych (adipocytów) działaniu ściśle kontrolowanej niskiej temperatury. W wyniku tego niszczone są wyłącznie komórki tłuszczowe, ponieważ lipidy krystalizują się w wyższej temperaturze, niż komórki zawierające wodę. Zabieg przeznaczony jest do usuwania nadmiaru miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej z "trudnych" obszarów, takich jak: brzuch, uda, łydki, pośladki, kark, okolice bioder i ramiona.
Stosowana jest przede wszystkim w przypadku, gdy ani dieta, ani intensywne ćwiczenia nie przynoszą spodziewanych efektów. Rezultatem jednego zabiegu jest utrata 25-40% tłuszczu w miejscu jednego przyłożenia. Utrata tłuszczu jest widoczna już po upływie 2 tygodni, a pełen rezultat uzyskuje się po 6 tygodniach.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
 • zgromadzona tkanka tłuszczowa w rejonie brzucha, ud, łydek, pośladków, karku, okolice bioder i ramion,
 • oporna na działanie diety czy ćwiczeń tkanka tłuszczowa
 • występujący cellulit


INFORMACJE O ZABIEGU:
Zabiegi Kriolipolizy wykonywane są w naszym gabinecie przy użyciu LipoCryo. Jest to urządzenie hiszpańskiej firmy Clinipro przeznaczone do nieinwazyjnego niszczenia tkanki tłuszczowej. Zabieg Kriolipolizy jest bezpiecznym zamiennikiem dla inwazyjnego odsysania tłuszczu.
W celu uzyskania zadowalającego efektu zabieg należy powtórzyć od 3-5 razy w tym samej partii ciała, w odstępach nie mniejszych niż 6 tygodni.

Przed rozpoczęciem zabiegu kriolipolizy kosmetolog nakłada żel na miejsce które będzie poddawane chłodzeniu. Następnie przykładana jest głowica, która poprzez wbudowany system podciśnienia zasysa wybraną przez nas partię ciała wraz z warstwą tkanki tłuszczowej do środka głowicy wyposażonej w płytki chłodząc dzięki czemu przylega ona równomiernie do płytek.
Głowica pozostaje na skórze przez 45 minut.
Wytwarzana niska temperatura (ok. +3°C) powoduje krystalizację i rozpad komórek tłuszczowych, metabolizowanych potem naturalnie przez organizm. Niska temperatura powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych i ich obumieranie. Po upływie ustalonego czasu głowica zostaje odpięta, a skóra oczyszczona z żelu.

Bezpieczeństwo zabiegu jest możliwe poprzez podwójną kontrola temperatury, co zapewnia całkowitą ochronę pozostałych tkanek, nerwów, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych.
ZALECENIA PO ZABIEGU:
Po wykonanej kriolipolizie trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium. Bardzo ważne i zalecane jest także picie 2 litrów płynów dziennie, lekkostrawna dieta, wskazany jest także wysiłek fizyczny. Ta część ciała, która została poddana zabiegowi powinna być odpowiednio i systematycznie nawilżana. Pamiętać należy o zdrowym styl życia oraz utrzymaniu odpowiedniej masy ciała. Utrzymanie zdrowej diety, unikanie kofeiny i innych toksyn zapobiega regeneracji komórek tłuszczu. Zabieg wymrażania tłuszczu w połączeniu z ćwiczeniami czy inną aktywnością fizyczna i odpowiednim odżywianiem daje efekty, które utrzymują się bardzo długo, a ciało jest elastyczne i pięknie wygląda.

W ciągu kilku godzin po zabiegu możliwe jest zaczerwienienie i drętwienie obszarów poddanych Kriolipolizie (wyjątkowo mogą pojawić się niewielki krwiak w zależności od indywidualnych predyspozycji danego ciała), ale nie jest to przeszkodą w natychmiastowym powrocie do codziennych czynności.
Pamiętać należy także, że zabieg nie jest metodą leczenia otyłości a jedynie sposobem modelowania "opornych" partii ciała z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową.

EFEKTY PO ZABIEGU:
PRZECIWWSKAZANIA:

 • CHOROBA RAYNAUDA - dotyczy osób cierpiących na napadowy skurcz naczyń krwionośnych podczas ekspozycji rąk i stóp na zimno, wyklucza korzystanie z urządzenia LipoCryo. Osoby znające dobrze tę dolegliwość same unikają wszelkich zabiegów związanych z niską temperaturą,
 • KRIOGLOBULINEMIA - choroba powodująca wiele nieprzyjemnych, groźnych dla zdrowia i życia objawów. Immunoglobuliny, które wytrącają się w niskiej temperaturze, towarzyszą wielu chorobom, a sama krioglobulinemia dotyka głównie kobiety w średnim wieku,
 • CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ  – dotyczy to każdego typu zabiegów czy stosowania leków,
 • POKRZYWKA I POCHODNE DOLEGLIWOŚCI SKÓRY,
 • STANY ZAPALNE I RANY,
 • DUŻA NADWAGA LUB OTYŁOŚĆ  - kriolipoliza służy redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, nie ma zastosowania u osób z dużą nadwagą czy otyłością.
 • INFEKCJE SKÓRNE (opryszczka, liszaj, łuszczyca i bielactwo),
 • NOWOTWORY,
 • PADACZKA,